MarkaTescili İşlemleri için Hemen Formumuzu Doldurun, Sizlere Ulaşalım

Sizlerde formumuzu doldurun, alanında uzman marka danışmanımız sizinle iletişime geçsin.

Teşekkürler. Başvurunuz Alınmıştır.
Hata! Form gönderilirken bir şeyler ters gitti.

Ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Marka Tescili

Dijitalde var olabilmek ve güvenilir bir firma haline gelebilmek için marka tescili yapmak şart. Sizlere sunduğumuz profesyonel destek ve marka tescili hizmetlerimiz ile sizler de hedeflediğiniz konuma daha kısa sürede ulaşabileceksiniz.

Dijitalde var olabilmek ve güvenilir bir firma haline gelebilmek için marka tescili yapmak şart. Sizlere sunduğumuz profesyonel destek ve marka tescili hizmetlerimiz ile sizler de hedeflediğiniz konuma daha kısa sürede ulaşabileceksiniz.,
Dijitalde var olabilmek ve güvenilir bir firma haline gelebilmek için marka tescili yapmak şart. Sizlere sunduğumuz profesyonel destek ve marka tescili hizmetlerimiz ile sizler de hedeflediğiniz konuma daha kısa sürede ulaşabileceksiniz.,
Marka nedir? neden önemlidir?

Marka tescili, sahip olduğunuz ticari işaretin veya logonuzun size özel kalmasıdır. Markanıza ait işaretlerin taklit edilmesinden endişe duyduğunuz takdirde, marka tescili için TürkPatent'e başvurmanız gerekiyor. Diğer gerçek ya da tüzel kişiler sizden önce markanızın tescili için TürkPatent’e başvuruda bulunabilir, sizin hak ve zaman kaybına uğramanıza sebep olabilir. Markanız tescil edilebilirlik kriterlerine sahip ise patent başvurunuz çerçevesinde markanızın tescil haklarına on yıl boyunca sahip olabilirsiniz. Her on yılın sonunda yapacağınız yenileme talebi ile de koruma süresini de istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

com.tr uzantılı domain almak için marka tesciline ihtiyaç var mıdır?

Com.tr uzantılı prestijli bir domaine sahip olmak için markanızı tescil etmek zorundasınız. Aksi takdirde com.tr uzantılı bir domain adresine sahip olamazsınız.

Marka tescili yasal olarak kaç yıl geçerlidir?

10 yıl geçerlidir. Süre dolumunda tekrar başvurulması gerekmektedir.

Marka sınıfları neye göre belirlenir?

Marka sınıfınız, TürkPatent ve Marka kurumunun belirlemiş olduğu (NICE) şartlarda yer alan emtia ve hizmet sınıflandırmasına göre belirlenir.

Markanın ayırt edici olması ne demektir?

Marka tescili için gerekli olan markanızın ayırt edici olması, özgün karakter ve logolarla oluşturulmasına bağlıdır.

Marka nerede korunur?

Marka tescili işlemlerinde, ülkesellik prensibi geçerli olduğundan, markanız sadece Türkiye sınırları içerisinde korunur.

Marka tescili logo ile birlikte yapılabilir mi?

Evet yapılabilir. Ayırt edici olarak sınıflandırılmış logonuzu, markanız ile birlikte kolayca tescil edebilirsiniz.