Sitenizi Yükseltecek 3 Gizli SEO Taktiği

Sitenizi Yükseltecek 3 Gizli SEO Taktiği

SEO veya Search Engine Optimization, Türkçe ye çevirilmiş hali Arama Motoru Optimizasyonu olarak ta bilinir, web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda gözükmesini sağlayan önemli bir pazarlama hamlesidir. SEO çalışmaları, oldukça karmaşık olmakla birlikte sonuç vermesi için uzun vadeli bir sürece ihtiyaç duyar. Bir uzman tarafından yapıldığında ise web sitenize ve firmanıza eşsiz yararlar sağlar.

Anahtar kelime yerleştirme, metnin anlaşılabilirliği, site hızı, kullanıcı deneyimi gibi faktörler, site içi SEO’nun bel kemiklerini oluşturur. Fakat bizler bu yazımızda, daha önce duymadığınız gizli SEO taktiklerinden bahsedeceğiz. Ne yaparsanız yapın siteniz yükselmiyor, ziyaretçi sayınız artmıyorsa bahsedeceğimiz konulara dikkat etmiyor olabilirsiniz. İsterseniz gelin şimdi ilk gizli SEO taktiğimizle yazımıza başlayalım.

1. Sahte Değil Güvenilir Linkleme Yapın

Site dışı SEO olarak görülen backlink kavramı, günümüzde çok manipüle edilmeye başlandı. Herkes, bulabildiği tüm sitelerden backlink alarak sitesini yükseltmeye ve arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmaya çalışıyor. Fakat işin iç yüzüne baktığımızda durum un tam tersi yönde geliştiğini görüyoruz.

Eğer sitenizi yükseltmek ve başarılı bir site dışı SEO çalışması yapmak istiyorsanız, fazla ve güvensiz backlinkler yerine, sağlam ve güvenilir backlinkler yapmalısınız. Google’ın güvendiği, el üstünde tuttuğu ve ziyaretçi sayısı oldukça fazla olan sitelerden backlink almak sizin sitenizi tahmin edemeyeceğiniz kadar yükseltecektir.

Ziyaretçi sayısı fazla olan sitelerden kastımız, tabii ki backlink satışı yapan haber siteleri değil, herkesin girdiği, keyifli zamanlar geçirdiği ve kaliteli yapısıyla gönlümüzde taht kuran sitelerdir. Ürettiğiniz kaliteli içeriklerle ve uzun uğraşlarla bu tür sitelerde boy göstermeye başlarsanız, o zaman backlink işleminin faydasını sonuna kadar görebilirsiniz.

2. Düzenli ve Kaliteli İçerik

Herkes SEO kurallarını uygulamaya başlarken, içeriğin içerisinde yer alan anahtar kelime sayılarına, anahtar kelime seçimine ve sayısal verilere dikkat ediyor. Ama SEO’nun düzenli ve etkili olabilmesini sağlayan ana unsurların başında içeriğin kalitesi geliyor. Bir içerik, kaliteli olursa ve site ziyaretçilerini sayfaya bağlamayı başarabilirse, SEO açısından daha güçlü konuma geliyor.

Google, ziyaretçilerin iyi vakit geçirmesini ve site içinde daha uzun süre kalmasını çok önemsiyor. Bu da yalnızca kaliteli, insanların sorunlarına yanıt veren ve akıcı içeriklerle mümkün. İçerik kalitesini yakaladığınız zaman ziyaretçi kitlenizdeki artışı kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Aynı zamanda, ürettiğiniz içeriklerin düzenli olması da büyük bir önem taşıyor. Sağlam bir ekip ve düzenli bir çalışma ile başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. SEO çalışmalarında da bu kural geçerliliğini sürdürmeye devam ediyor. Düzenli olarak kaliteli içerikler yüklediğiniz web sitenizde, ziyaretçi sayılarının artması ve sitenizin daha üst sıralarda yer alması adeta kaçınılmaz bir gerçek!

3. Sosyal Medyanın Önemi

Site içi SEO konusunda çoğu insan ortalama düzeyde bir bilgiye sahip ve çeşitli hamleler yapabiliyorlar. Ama site dışı SEO yani backlink konusunda çoğu kişinin ilk seçeneği, illegal sitelerden backlink satın alma oluyor. Bu seçeneğin dışında da oldukça mantıklı ve işe yarar backlink yöntemleri bulunuyor.

Çağımızın en büyük platformları haline gelen sosyal medyalar, backlink potansiyeli açısından oldukça güçlü mecralardır diyebiliriz. Güzel bir profil, sosyal medya pazarlama taktikleri ve sağlam bir kitlenin ardından başarı yakalamak oldukça kolay hale geliyor. Profilinizde paylaştığınız linklerle sitenizi daha üst sıralara çıkarmak mümkün.

Türkiye ve dünya üzerinde yoğun bir şekilde tıklanan sosyal sitelerin ve eğlence bloglarının da en büyük sırlarından birisi sosyal medya kullanımıdır. Sizler de sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanarak daha üst sıralara çıkabilirsiniz. Sizler için Dijital Pazarlama, Web Geliştirme ve SEO konusunda uzaman olan Pinetent uzman ekibi tarafından hazırlanan bu 3 gizli SEO taktiği ile yoğun çalışmalarınızı taçlandırabilir, en üst sıralardaki sitelerden birisi siz olabilirsiniz.